Pečujete správně o svůj notebook?

Pokud svůj notebook nesete do servisu s tím, že nejste spokojeni s jeho výkonem, první co počítačový odborník udělá, bude pravděpodobně to, že zkontroluje, zda máte aktualizovaný operační systém. Nyní si asi řeknete, že to je přece věc, kterou byste zvládli sami. Ano, je to tak, takže pro příště na to myslete a ušetřené peníze, můžete investovat do něčeho lepšího. Velmi častým problémem je také to, že připojíte-li k notebooku nějaké další zařízení jako je například tiskárna, nechce Vám toto zařízení fungovat. V tomto případě bývají na vině zastaralé ovladače. Dojde-li k výpadku proudu, může se Vám stát, že po opětovném zapnutí počítače, Vám nepůjde internet. Může to být proto, že se některý zařízení nezapnula ve správném pořadí. Znovu tedy počítač vypněte, rovněž vypněte i modem či směrovač, pokud jej máte. Vše vytáhněte ze zásuvky, chvíli počkejte a poté znovu zapojte do elektřiny v tomto pořadí: modem, směrovač, počítač.
Jak prodloužit životnost baterie?
facebook login
Pořizovat si náhradní baterii do notebooku je většinou příliš nákladné, a tak se vyplatí udržet tu, která byla součástí nového počítače, co nejdéle v co nejlepším stavu, abyste i po několika letech mohli pracovat, aniž byste měli notebook připojený do elektriky. Nejlépe uchováte baterku v dobrém stavu, pokud ji budete dobíjet až po úplném vybití. Pokud máte notebook neustále zapojený do elektřiny, baterii tím život neprodlužujete, naopak jí oslabujete! Pokud víte, že budete potřebovat, aby Vám notebook vydržel co nejdéle bez připojení do zásuvky, nechte jej úplně vybít a před použitím jej nabijte naplno.
přenosný počítač v kanceláři
Víte, jak zvýšit výkonnost počítače?
Pokrok v této technické oblasti jde tak rychle dopředu, že už po dvou letech, se můžete od IT specialistů dozvědět, že Váš „miláček“ je už zastaralý. Pokud tedy potřebujete svůj notebook trochu vylepšit, můžete si pořídit například větší paměť s přímým vstupem nebo potřebujete-li vypalovat DVD, nemusíte si hned pořizovat nový počítač, stačí, když si pořídíte vypalovačku.

Posted in Nezařazené