Nečekejte na zázraky, hubnutí je racionální věda

Jestliže už nevíte, co podniknout, abyste se přiblížili své vysněné figuře, zkuste to jednou jinak. Nehledejte nemožné a raději se vyhněte nereálným nabídkám těch, kteří vám lživě slibují, že za čtrnáct dnů budete mít postavu modelky, a to ještě navíc bez práce. Ano, bylo by to opravdu krásné, ale kdyby to skutečně fungovalo, tak už by nikdo na světě nebyl otylý, aniž by si musel cokoli odříkat. Zkrátka žádná zázračná pilulka, zázračný spalovač tuků ani kouzelná hůlka, která z váz během chvíle udělá žádanou modelku neexistuje.

zelenina

Jediné, na co můžete vsadit je vaše pevná vůle, píle a skutečné odhodlání zhubnout a svou novou váhu si udržet. A ještě něco – skutečně dobře sestavený jídelníček, který se postará o to, aby vám neubývala svalová hmota, nýbrž jen a pouze tuk, kterého se opravdu chcete zbavit. A o tom to je – žádný zázrak, ale racionální, vědecky prověřená kombinace skutečně rozumného jídelníčku a pohybu – to je to, co funguje a bude to fungovat i u vás.

Na to si můžete vsadit, protože proteinovou dietu nevymysleli žádní šarlatáni s cílem vytáhnout vám peníze z kapsy, ale vědci, kteří mají úplně jiné životní cíle. Takže očekávat můžete především to, že pokud se rozhodnete proteinovou dietu vyzkoušet, tak se především změní váš jídelníček. A to ne tak, že by došlo k razantnímu úbytku množství vámi konzumovaného jídla, ale tak, že dojde ke změně potravin, které jíte.

salát

Sacharidy a tuky ve vašem jídelníčku budou nahrazeny jídly bohatými na proteiny, které ve vašem organismu navozují stav zvaný ketóza. A když k tomu přidáte ještě přiměřenou míru zdravého pohybu, který ke zdravému životnímu stylu jednoznačně patří, tak se již po pár týdnech můžete těšit na první změny, které vás nenechají na pochybách, že ketodieta skutečně funguje. A nemusíte se bát, vaše změna jídelníčku nebude trvalá, ovšem bude trvat tak dlouho, jak bude potřeba k dosažení vytčeného cíle a k postupnému návratu k původnímu jídelníčku.