Proč nás baví vydělávání peněz

Peníze potřebujeme všichni, bez nich se vlastně žít nedá. Je to nutnost, s kterou si zajišťujeme určitý životní standard. Mnoho z nás se určitě alespoň jednou za život ocitlo v situaci, kdy jsme si kladli otázku, jak a kde si je vydělat. Když o svoje dosavadní zaměstnání přijdeme, ocitáme se na Úřadu práce a z podpory v nezaměstnanosti nemáme dobrý pocit. Nakonec ani lidé, ocitající se ze zdravotních důvodů v invalidním důchodu, nejsou s pobíráním sociálních dávek tak úplně spokojeni a pokoušejí se najít nějakou užitečnou práci, kterou budou zvládat.

 vydělávání peněz na pc.jpg

BÝT UŽITEČNÝ

A jsme vlastně u příčiny toho, proč nás tak baví vydělávat peníze. Ano, chceme být užiteční, vytvářet nějaké hodnoty. Ale nejen to. Chceme také vědět, že se dokážeme sami, svými vlastními  schopnostmi, zabezpečit. Lidé se třeba těší do starobního důchodu, ale po nějaké době se ocitají ve smutku až depresi. Najednou si uvědomují svoje vyřazení z pracovního procesu, chybí jim kolektiv, ale z výše uvedených důvodů ještě více zajímavá práce. O něco hůře jsou na tom muži, protože ženy přece jen více zaměstnává domácnost a péče o vnoučata. Úplně nejhůře jsou na tom lidé, kteří zůstali sami bez partnera. Pro ně je nutné, aby si našli alespoň nějakého koníčka, ale opětovné nalezení nového zaměstnání jim pomůže nejvíce a jejich dlouholeté zkušenosti mnoho firem rádo využije.

 lopata na mince.jpg

PENÍZE DŮLEŽITÉ I NEDŮLEŽITÉ

Mnoho lidí se tak ocitá v situaci, kdy peníze dostávají, ať již od státu nebo je získali dědictvím či mají opravdu slušné úspory a jsou tak zabezpečeni. Zdá se tedy, že by měli být spokojeni. Přesto však hledají, kde by byli užiteční, a to i tehdy, když jim důchod nebo renta stačí. Vydělávání peněz pro ně není nutností, ale prostě je to baví. Baví je peníze nikoliv hromadit, ale jejich prostřednictvím si zajišťovat smysluplný život.