Na světlech nešetřete, nemuselo by se to vyplatit

Všichni řidiči vědí, že i když je na silnicích v nočních hodinách daleko méně vozidel, je potřeba dávat mnohem větší pozor než ve dne. Je to samozřejmě dáno sníženou viditelností. Ta samozřejmě může nastat i v denních hodinách, například když začne zběsile pršet nebo hustě sněžit. Občas také může padnout hustá mlha. Všechny tyto události se dají relativně dobře překlenout, když má člověk dobře vybavené vozidlo. Dobrou výbavou jsou v tomto případě myšleny hlavně přední a zadní světla, díky kterým je vůbec možné nepříznivých podmínkách, kdy není vidět na metr, jezdit. Kdo se spoléhá na méně kvalitní světla, ten poměrně dost riskuje.
světlomet žlutého auta

Osvědčená značka

I v současnosti se dají koupit u mnoha prodejců špatná světla. Laik je samozřejmě nemá šanci od těch dobrý na první ani druhý pohled rozeznat. Zde je vhodné se řídit cenou. Pokud se vám zdá, že cena jedněch autožárovek je oproti jiným modelům až příliš nízká, měli byste se sami sebe ptát, proč tomu tak je. Většinou je odpověď jasná – nejedná se o nic výjimečného. A taková světla vám mohou vypovědět službu prakticky kdykoliv, nejhůře pak v noci. V takovém případě je nejlepší zastavit u nejbližší krajnice a začít nadávat sám sobě. Někdy je cenově výhodná koupě výhrou, ale zde je to přesně naopak.
mobilní světlomet

Stačí se držet návodu

Mnoho řidičů si kupuje méně kvalitní žárovky z toho důvodu, že pak ještě musí zaplatit v servisu za jejich instalaci. V případě, že jste to dělali do teď stejně, klidně si připlaťte a pořiďte si autožárovky té nejvyšší kvality. Peníze za servis nebudete muset dávat, jelikož výměnu žárovek dokážete zvládnout sami. Stačí mít po ruce manuál od vašeho vozu, dle něhož se musíte řídit. Pokud manuál z nějakého důvodu nemáte, klidně zapojte do akce internet, kde jistě najdete podrobný návod, jak vyměnit světla zrovna u vašeho typu vozidla. Není nutné každou drobnost nechávat na profesionálech, kteří si za to navíc nechají dobře zaplatit.

 

 

Posted in Nezařazené