Na skok k sousedům

Nemusíte platit desetitisíce za drahou dovolenou. Užít si můžete i doma v Čechách. Kde nejlépe, to se dočtete na . Nebo kousek za hranicemi. A nepotřebujete znát ani žádný cizí jazyk.
Nazýváme je našimi bratry a asi právem. Jsme s nimi stále jaksi spjati pupeční šňůrou, kterou je těžké přestřihnout. Jezdí k nám na studia, za prací, my k nim na dovolenou a existuje bezpočet smíšených manželství. Každá druhá rodina v Čechách tam má kamarády nebo známě. Řeč je o Slovensku a jeho obyvatelích.
hrad bratislava
Tato země nabízí bezpočet krásných míst, která stojí za to navštívit. Na některá je třeba si vyhradit alespoň týden volna, na jiné stačí pár dní. Já jsem vždy slýchala, jak krásné máme hlavní město a jak ošklivé je to slovenské. O to více příjemně mě překvapilo, když jsem tam byla poprvé na služební cestě a hned další rok jsem tam vyrazila s manželem na prodloužený víkend.
bratislavský most
Bratislava je totiž také krásná. Z mého pohledu turisty dokonce i krásnější než Praha. V té si připadám často jako cizinec, všude ruské, anglické a jiné cizojazyčné nápisy, ceny vyšroubované do astronomických výšin. Bratislava mi připadala opravdu slovenská. Historické centrum není nijak velké, to je pravda, ale je krásně upravené a nekouká na Vás z každé výlohy matrjoška nebo nějaký křišťálový hnus. Nebyl problém si tam zajít na večeři nebo sklenku vína, aniž by nás to zruinovalo. Ubytování jsme měli pěšky pár minut od centra za výbornou cenu a ve velmi dobré kvalitě. A hlavně jsme jeden den nasedli na kola a byli za chvíli v Rakousku. Cesta podél Dunaje byla velmi příjemná.
muž v kanálu
Kdo chce v Bratislavě strávit pár dní, nudit se rozhodně nebude. V samotném městě je dost věcí k vidění a jeho nejbližší okolí je také velice zajímavé. S dětmi nebo bez nich můžete zajít například do ZOO, kde je k vidění ojedinělý přístup ke zvířatům a různé vymoženosti, jako například vyhřívaná lůžka pro primáty. Krásný výhled budete mít z Bratislavského hradu nebo z „UFO“ a určitě nevynechejte zříceninu hradu Děvín. Při procházce městem se nezapomeňte rozhlížet po sochách, které na Vás vykukují například z kanálu.

Posted in Nezařazené