Jak si vybírat pudr

Pudr má za úkol fixovat a případně zmatnit vaše líčení. Jedná o prášek nebo kompaktní balení, pokaždé vám však na štětci zůstane prášek, který si nanesete na obličej. Jsou nabízeny hned vedle bronzerů a tvářenek, tak nezapomeňte, jaké jsou mezi tím rozdíly.

kompaktní zrcadlo

            Pudr může být transparentní, ale i s odstínem. Transparentní nemají barvu, ale u některých se stane, že vám obličej zesvětlí. Jinak ale mají funkci hlavně fixace a často zmatnění, aby se váš obličej nelesknul. Barevný pudr vám ještě více spojí vaše líčení, například zjemní přechod mezi bronzerem a makeupem. Také mohou lehce přikrýt nějaké nedokonalosti, které na obličeji máte, například kruhy pod očima.

            Můžete si vybrat z běžného sypkého pudru, který postupně přesypáváte skrze dírky, nebo kompaktní, který drží pohromadě. Problém je, že se může snadno zničit při nárazu a pokud není kvalitní, balení dlouho nevydrží pohromadě. Nebo můžete zkusit banana baking powder, což v češtině nezní asi moc lákavě. Spíše podivně, na to, že to má být líčení.

            Banana baking powder, neboli zapékací pudr, je typ produktu, který nanášíte ve větší míře. Nanesete poměrně silnou vrstvu pod oči a necháte ji zde. Stejně tak můžete pod lícní kosti, abyste je zvýraznili. Počkáte, a poté odstraníte. Můžete jej využít i na to, pokud oční stíny práší. Pod oko dáte pudr, a tudíž když jej odstraníte, dáte pryč i onu vrstvu stínů.
pudr na obličej

            Měl by se na vaší tváři vytvořit photoshopový efekt, a sice, že nemáte žádné kruhy pod očima. V některých případech to ale lidé dotáhnou do takové míry, že přes kameru vypadáte opravdu nádherně, nicméně takové líčení se nedá nikam nosit. Póry se ucpou a kůže opravdu extrémně vysuší. Proto si s použitím tohoto produktu dejte pozor. Bohatě vám na základní potřebu stačí například transparentní pudr, který krásně zmatní, nezanechá žádné stopy a dá se používat jakkoliv.