Jak nahradit brčka

Jednorázová plastová brčka jsou samozřejmostí téměř v každém podniku, ať už v restauracích, fast foodech, tak hlavně v barech. Objednáte si drink a automaticky vám jej přinesou ne s jedním, ale hned se dvěma brčky. Pokud rádi takovéto podniky navštěvujete, či si jen doma rádi vypijete svůj drink brčkem, ale chcete k naší planetě přistupovat šetrně, existuje pro vás hned několik alternativ, jak jednorázová plastová brčka nahradit.
 slaměná brčka
Papírová brčka
Papír je lépe recyklovatelný i rozložitelný odpad, tudíž je jako materiál na brčka vhodnější. V některých podnicích jej ke svému nápoji dostanete již automaticky. Nevýhodou těchto brček bývá jejich pevnost. Či spíše nepevnost. Brčko se vám totiž v ústech začne pomalu drolit a rozpadat se, tudíž nevydrží moc dlouho a stále se jedná o jednorázový odpad.
Tvrdý plast
Další alternativou jsou brčka z tvrdého plastu. Tyto brčka po použití jednoduše opláchnete a později je můžete znovu využít. Nevýhodou je, že se i přesto stále jedná o plast, který jednoho dne zkrátka budete muset vyhodit.
Skleněná brčka
Tato alternativa je velice elegantní a v takovém drinku vypadá dobře a efektně. Menší nevýhodou může být to, že brčko nesmíte skousnout zuby. Přesto se ale nemusíte bát rozbití přímo v ústech, jedná se totiž o speciální sklo, které je upraveno tak aby se z něj dalo pít a není proto vůbec křehké.
Bambusová brčka
Bambus je přírodní materiál, který je biologicky rozložitelný. Jedná se tudíž o ekologickou alternativu brček, která má údajně vydržet velice dlouho. Problém může nastat ve chvíli, kdy si nepohlídáte vlhkost, jelikož tento biologicky rozložitelný materiál je se degraduje právě vlhkem.
plastová brčka
Kovová brčka
Kovová brčka jsou v dnešní době asi nejrozšířenější alternativou. Můžou být rovné či zahnuté, jsou znovu použitelné a vypadají dobře. Můžete je používat, jak dlouho jen chcete a nejlepší je, že do nápoje nevypouští žádné škodlivé látky.
Pokud již nechcete jednorázová plastová brčka plovoucí v oceánech a zamořující planetu, vyberte si jinou alternativu. Pak už jen stačí vaše nové brčko vzít s sebou, kdykoli si objednáváte drink a obsluhu porosit, aby vám jej donesli bez brčka. Změna začíná u nás.

Posted in Nezařazené