Důležitý závazek – rodinný podnik

Mnoho lidí vlastní určitou firmu nebo podnik, ve kterém zaměstnávají svou rodinu. Je to do určité míry i výhodné, protože výběr zaměstnanců se pohybuje v rodinném kruhu a díky tomu se nestávají nepříjemné situace jako třeba s lidmi, kteří jsou zcela cizí. Největší životní závazek pro muže je však to, aby jednou převzal toto dědictví do svých rukou, a to se nemusí zrovna každému líbit.
muž se sluchátkem

Když máte jiné plány se svým životem

Zpravidla se mužský člen rodiny musí podřídit tomu, aby vedl podnik tak, jak tomu bylo v předchozí generaci. I muži však mají určité sny, cíle a představy o tom, jak by asi chtěli žít a čemu by se ve svém životě chtěli věnovat. A ne vždy to musí být právě to, co po nich rodinná tradice vyžaduje. Jestli jste také muž, který má závazek vůči své rodině a nechce se ho ujmout, musíte se postavit situaci čelem a rozhodnout se pro to, co vám je v životě bližší. Nutit vás přece nemůže nikdo k něčemu, co vás v životě nebude dělat šťastným a vaše rodina to musí za všech okolností akceptovat.
Možnosti, které máte, když máte jiné plány:
1.     Zřeknout se nabízeného dědictví,posunout ho někomu jinému z vaší rodiny, aby se tradice podniku udržela i přes váš nesouhlas být v jeho vedení.
2.     Prodatuž existující podnik a postavit něco vlastního. Nemusí to být vůbec stejného zaměření, důležité je to, abyste byli spokojení vy.
3.  Pokračovat ve firmě jen z asistenční pozice a mít jako hlavní pracovní náplň jiný obor – vám bližší.
vázání kravaty

S negativním postojem musíte počítat

Vaší rodině se samozřejmě váš nápad o jiném způsobu života nemusí vůbec zamlouvat. Dokonce to můžou považovat i jako určitý vzdor a hádky s nimi, se vám pak můžou protáhnout i do konce života. Neměli byste se však upsat do něčeho, co vám nepřináší pocit úplnosti a raději se nabízeného postu pro dobro všech vzdát. Když vám však vaše rodina bude dělat i přes to problémy, budete si muset zvyknout na to, že když jste se rozhodli jim odporovat, budou z toho následky, a to vůbec ne v pozitivním duchu. Za váš život dle vašich představ to však stát bude, ale to už musíte vědět i vy sami.

Posted in Nezařazené