Retro kuchyně jako u babičky

Líbí se vám časy našich prababiček?  Všechny kuchyně byly tehdy v chalupách zařízeny téměř shodně. K vidění zde byly kusy nábytku, které měly plnit určité funkce a sloužit obyvatelům obydlí k uchovávání potravin, koření, nádobí a dalších podobných a potřebných věcí. V kuchyních také nechyběla kachlová kamna, anebo pec. Pokud si chcete i dnes připomenout něco z té dávné atmosféry, postačí, když si do kuchyně pořídíte několik poliček, anebo obyčejnou dřevěnou stoličku.
kuchyň babičky

Co takhle kredenc?

Kredenc je stále, i v současných letech velmi praktickým, ale i estetickým kouskem nábytku. Pokud si jej chcete pořídit, tak by kredenc měla být tak velká, aby se do ní vešlo všechno nádobí, které máte. Jestliže však máte v kuchyni málo místa, postačí si pořídit nějaký menší a také užší kousek. Výhodou takové kredence je, že dodá vaší místnosti styl. Navíc poskytne díky rozličným zásuvkám a poličkám nepřeberné množství úložných prostorů pro užitečné kuchyňské předměty. Většinou dáváme přednost kuchyňským linkám, ale neměli bychom zapomínat i na rustikální styl bydlení. Jenom je lepší zvolit takové materiály a povrchové úpravy, aby se hodily do našeho interiéru. Je proto vhodné volit raději nábytek, který je z měkkého světlého dřeva, jako je například smrk, anebo borovice. Povrch nábytku ale není třeba nechávat přírodní. Klidně mu dodejte barevnost například pomocí různých lazur, či krycích barev.

Retro spotřebiče

Na trhu je také množství elektrických kuchyňských spotřebičů v retro stylu. Zkuste si pořídit do vaší kuchyně v tomto stylu například:
o   sporák
o   rychlovarnou konvici
o   mixér
o   mikrovlnnou troubu
zelenina v cedníku
Sporák si potom můžete pořídit jak samostatný, tak ho nechat zabudovat do kuchyňské linky. Dalším důležitým vybavením kuchyně je samozřejmě lednice. Tady platí to stejné pravidlo, jako u sporáku, tedy, že je mnohem lepší ji vybírat v retro designu.

Posted in Nezařazené