Půjčky bývají nepostradatelné


Každý člověk se má postarat mino jiné i o to, aby měl dost peněz. Ale aby si za ně mohl pořídit všechno, co potřebuje, nestačí někdy jenom to, co si vydělá. Někdy si tudíž musí ještě nějaké půjčit, aby svoji finanční situaci zvládnul. A když už si někdo takový musí peníze půjčovat, měl by se postarat o to, aby půjčku také dostal, a to výhodně. Ale kromě toho, že se u nás nenabízejí jenom snadno dostupné nabídky půjček, je skutečností i to, že si je lidé někdy neumí správně vybrat. A jsou tu tak nejen ti, kdo odcházejí z finančních ústavů plně uspokojeni, ale i ti, kdo si klidně i jenom sami zadělávají na problémy. Tedy ti, kteří třeba:

americké mince

  • Nedokážou posoudit, která půjčka je pro ně dosažitelná a která ne, a proto mrhají časem a energií tam, kde se jim peněz nakonec stejně nedostane.
  • Neumí nebo se ani neobtěžují pročíst si všechno, co se určité půjčky týká, nechají se zvábit jenom nějakými líbivými a z kontextu vytrženými čísly a fakty, a pak doplatí na to, že přehlédli nějaký skrytý nedostatek, nějaký ten háček.
  • Neumí ani v hrubých rysech odhadnout, jak budou zvládat splácení, a tedy nanejvýš doufají, že to dobře dopadne. Což nemusí být skutečností.

Prostě máme dost lidí, kteří si berou nevhodné půjčky nebo o ně žádají tam, kde je zřejmé, že neuspějí. A pak se tito neprávem zlobí nebo si zoufají.

staré mince

A kdo z našich zájemců o půjčky si naopak nemá důvod zoufat? Přece ti, kdo využívají nebankovní americké hypotéky. Ty jsou totiž naprosto průzračné, a tak se u nich ví už od počátku, zda je lidé dostanou a za jakých přesně podmínek. Což je tu daleko zjevnější než u bankovních půjček, o nějakých pofiderních krátkodobých půjčkách přes telefon už ani nemluvě.

Takže pokud chce být někdo i ve složité finanční situaci spokojený, měl by upřednostňovat nebankovní hypotéky. U kterých by nepochodil snad jedině v případě, že by se ukázalo, že nemá nemovitost. Která se tu přece musí dát jako záruka splácení do zástavy.