Nepodceňujte poruchy příjmu potravy!

Současná doba vyžaduje dokonalost – a to nejen u výrobků a věcí, ale i u lidí. Ve společnosti jsou prosazováni krásní jedinci. Ti s vrozenou vadou, nebo obezitou pak velmi často končí https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/323110/jagr-a-calgary-konci-spolupraci-muze-si-hledat-jiny-tym-tvrdi-expert.html osamocení a na kraji společnosti. Je to smutném, ale bohužel pravdivé. Opravdu se tak není čemu divit, že už malé holčičky ve školce mluví o tom, jak jsou tlusté a že připraly. Pokud se vám to zdá směšné, věřte, že tento smutný fakt je pravdou. Tyto malé slečny pak již v tak nízkém věku dokáží šikanovat jiné jedince, kteří nejsou tak štíhlí jako ony.

muž s jídlem

Není tak divu, že v dospívajícím věku, má spousta dívek, nebo dokonce i chlapců, problémy s poruchami přijmu potravy. Jedná se o závažné duševní onemocnění, které pokud není léčeno, končí nezřídka i smrtí! Mezi nejznámější nemoc patří bulimie a anorexie.

Bulimie je typickou nemocí nejen u příliš hubených dívek – mohou ji trpět ba naopak i díky při těle. Jedná se o duševní poruchu, během které postižený odmítá konzumovat potravu. Toto odmítání se nicméně v některém momentě zlomí. Následně nastává období nekontrolovatelného přejídání. Poté si postižená osoba uvědomí, co udělala a začíná zpytovat svědomí. Výčitky svědomí mohou být tak velké, že postižená osoba jde na záchod a všechnu potravu následně vyzvrací.

jídlo na stole

Anorexie se oproti bulimii liší především tím, že ženy nekonzumují potravu téměř žádnou. Vedou si přesný deník zkonzumovaných kalorií a pak se je následně snaží všechny vycvičit a zhubnout.

Obě tyto nemoci jsou zákeřné a okolí často ani neví, že ji postižený trpí. Tyto osoby totiž dokážou všechny své prohřešky velice dobře maskovat. Můžete si tak myslet, že potravu snědly, ale opak je pravdou.

Pokud vám přijde, že se jedná o problém, který by se mohl týkat i vás, neváhejte a jednejte. To, zda má vaše blízká osoba správnou hmotnost si můžete snadno ověřit díky BMI Bmikalkulacka.