Nástrahy podzimu

Podzim je takové všelijaké období. Světla málo, barvy jdou do šedých odstínů, chlad a všudypřítomné vlhko. Je to skutečný záběr na člověka, který se chce pořádně držet v náladě. Je nutné si ale uvědomit, že je to jen jedno roční období ze čtyř. Podívat se na vše s optimismem a umět si i na podzim najít věci, které se nám líbí, které nám pozvednou náladu. A s tím ostatním nám pomohou osvědčené recepty.

cestička lesem

Především neopouštějme svůj již zaběhnutý životní styl. Pokud běháte nebo chodíte na procházky, trocha horšího počasí vás nemůže odradit. Zamyslete se, co byste dělali, kdybyste žili třeba v Norsku? Poměr dní s krásným počasím se dny s tím špatným je u nás daleko příznivější než tam. A právě Norové mají na dny kdy je škaredě, krásné přísloví, kterým vysvětlují, proč venkovní aktivity vykonávají bez ohledu na počasí. To přísloví zní: „Neexistuje špatné počasí, je jen špatně zvolené oblečení“. Takže se tím řiďte i vy a pokračujte ve sportu i v procházkách.

Právě venku, při troše pozornosti musíme obdivovat krásy podzimní přírody. Hry barev jsou v kontrastu s mlhami, kterými prostupuje sluníčko, přímo okouzlující. Brzké šero, zase dává vzniknout zajímavé, až strašidelné atmosféře. Užívejte si to! Najděte si ve všem něco pozitivního. Příroda je tak inspirující.

Abyste si udrželi tepelnou pohodu, zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které prohřívají. Skořice, zázvor, chilli by v něm neměly chybět ani jeden den. Skořici si můžete přidávat po trošce třeba do kávy. Budete překvapeni, jakou zvláštní a příjemnou chuť váš oblíbený nápoj získá. Mimochodem, věděli jste, že káva se skořicí je velice oblíbeným nápojem v Turecku. Ze zázvoru si vařte odpolední čaj. Pokud jej osladíte medem a ochutíte citronem, získáte nejen nápoj, co zahřeje, ale zároveň vás podpoří v boji proti nachlazení. No a chilli ani snad nemusím zmiňovat. Každý zná, jakým způsobem okoření jídlo. Víte, že si na jeho chuť brzy zvyknete? A když to přijde, budete překvapeni kolik chutí, díky chilli, budete v jídle najednou rozeznávat.
vyjeté koleje

Podzim je ve skutečnosti krásným obdobím. Pokud se na něj dokážete dívat tím správným pohledem. Chce to trochu snahy, ale stojí to za to. Věřte, že když se budete snažit, podzim si opravdu užijete.