Vděčný přítel

Domácí zvířátko by mělo mít každé dítě, a to nejenom proto, aby se naučilo zodpovědnosti. Mazlíček jim bude dělat věrného přítele a ocení ho nakonec celá rodina. Ale to neznamená, že si jej nemůže pořídit i samotář. Hlavně, že nám dělá štěstí v života. Problém přijde tehdy, když dojde na debatu o tom, jakého mazlíčka si do svého domova pořídit.
Při výběru mazlíčka, bychom se ale neměli jenom řídit podle toho, co si přejeme my, ale i podle toho co bude vyhovovat našemu novému kamarádovi. Bydlíte-li například v bytě, musíte brát ohledy na všechny potřeby svého budoucího mazlíčka. Pochopitelně si tedy nepořídíte bernardýna, který vyžaduje mnoho prostoru a volný pohyb do svého malého bytu. Nemáte-li mnoho volného času, nebudete si pořizovat mazlíčka, který jej vyžaduje.
ležící malý pes
Mezi nejčastější mazlíčky patří kočka nebo pes. I přesto, že je pes, nejlepším přítelem člověka, není tak tomu vždy. Psy a kočky rozdělují populaci na dva tábory. Na ty, kteří mají rády psy a jsou více energičtí, a žijí spíše sportovnějším životem. A na ty, kteří volí spíše kočky, a v pohodlí se cítí především u sebe doma, před krbem nebo televizí.
malé kotě
Kočky nevyžadují tolik pozornosti, nicméně jejich temperament se může velice lišit, některé můžou být hravé, jiné zase stydlivé a celý den zalezlé ve svém pelíšku. Psy jsou na druhou stranu vždy rádi, když vidí svého pána, hned k němu přispěchají a vyžadují veškerou jeho pozornost a lásku.
Patříte-li mezi lidi, kteří nemají ve svém životě mnoho času, ale přesto byste se chtěli starat o nějakého toho mazlíčka.  Jsou pro vás potom nejlepší rybičky, které stačí jednou za čas na krmit a vyčistit jim akvárko.
Při výběru nového zvířátka musíme myslet na mnoho věcí a jeho koupi bychom si měli promyslet dopředu. Nemělo by se jednat o spontánní akci. Ale ať vybereme kočku psa či rybičky. Měli bychom o ně pečovat s láskou.