Úchylky milionářů

Psychologové se shodují, že abyste v něčem mohli uspět, musíte se do toho zbláznit. Nejspíš je to tak trochu pravda, jelikož pokud tím, do čeho se zbláznil, vydělá, jeho šílenství se násobí. Nejsou na to sice výzkumy, ale když se podíváte na majetky některých boháčů, budete muset uznat, že je na tom něco pravdy.

Za co utrácejí miliardáři?
1. Soukromé ostrovy
Když budete opravdu bohatý a úspěšný, nejspíš si koupíte soukromý ostrov. Nikdo tam za vámi nemůže, žádný fotograf ani reportér, také žádný manažer nebo obchodní partner či agent. Konečně trocha soukromí. Mohli byste si koupit třeba ostrov na Fidži, jako to udělal se svými dvěma sty šedesáti miliony dolarů mel Gibson, nebo v Karibiku za sedmdesát milionů, jako to udělal Johnny Depp. Taková Kim Bassinger, kterou si můžete pamatovat z několika erotických snímků, si koupila v Georgii celé město, aby našla klid.

2. Letadla, jachty a auta
Vlastní tryskáč má i Bill Gates, a pokud kvůli svému soukromí a práci musíte cestovat, je to jistě více než jenom výhodná nabídka. Velmi častými úchylkami jsou automobily a motocykly, které mnoho slavných lidí sbírá. Takový Jay Leno se může pyšnit garáží s osmdesáti auty, mezi které patří Hudson Hornet nebo MV Agusta z padesátých let, případně Oldsmobile Tornado z let šedesátých klasika. Avšak existují i lidé, kteří sbírají auta jednotlivých značek, například John Hunt – tento Brit má sbírku dvaceti italských hřebců ze stáje Scuderia Ferrari.

Dokonce nejbohatší panovník na planetě, sultán z Bruneje, který vydělal na ropě, vlastní několik letadel a tryskáčů, Boeing vybavený nábytkem ve zlatě, a také několik helikoptér. Mimochodem, palác, ve kterém bydlí sultán i se svou rodinou, byste mohli koupit za tři sta padesát milionů dolarů. Najdete v něm na sedmnáct set pokojů a dvěma sty toaletami, které jsou obloženy zlatem. Kromě toho je palác větší než celý Vatikán. Tomu už se říká pořádný luxus, nemyslíte?

Posted in Nezařazené