Přimějte potomka k aktivnímu trávení volného času

To se lehce řekne, ale jak to udělat? Dnešní generace dětí si raději hraje doma, u televize, s chytrým telefonem, s notebookem nebo tabletem. Většinou u toho moc pohybu nemají. I to je ale důvod, proč jsou děti stále častěji obézní.
děti na hřišti
Obézních dětí přibývá, to není žádné tajemství. Ale jak s tím bojovat? Co máme udělat, aby naše děti nebyly tlusté? Největší nebezpečí obézních dětí je, že si tloušťku ponesou do budoucnosti, v dospělosti poté hrozí mnoho zdravotních komplikací, kterými může dítě trpět.
na procházce lesem
Jaká je tedy prevence obezity?
·         Pohyb
·         Vyvážená strava
·         Správný přístup k jídelníčku
·         Aktivní trávení volného času

Jak toho ale u dětí docílit?

1.       Na prvním místě je vždy výchova
Nejvíce vždycky ovlivní dítě rodinné prostředí, tedy to, ve kterém dítě vyrůstá. Pokud tedy ani jeden z rodičů nesportuje a ani se nevěnuje žádné aktivitě, nejspíš z něj sportovce nevychováte. Ale můžete vždycky chodit na procházky, jezdit na kole, jít do bazénu nebo třeba hrát na zahradě kopanou či jiné sporty?

2.       Omezování a pravidla
Pokud není dítě schopno samo od sebe vstát od počítače, od televize nebo tabletu, je to na vás, abyste zasáhli a přiměli potomka, aby dělalo něco jiného. Pravděpodobně musíte přitvrdit a stanovit limit, jak dlouho může na počítači nebo u televize sedět.

3.       Vyberte mu správný sport nebo aktivitu
Čistě proto, že vy milujete volejbal, to nemusí ještě znamenat, že vaše dítě bude také fanda, nebo aktivní nadšenec. Některé děti, zvláště ty introvertní, nedávají přednost takovým společenským sportům, které preferují mnoho dětí a společnou zábavu. Existuje mnoho jiných sportů, které může vaše dítě dělat. Například plavání, lezení po stěně nebo třeba jógu.
kluk u tv
4.       Podporujte své dítě a zkuste je motivovat
Pamatujte, že tresty nefungují, dítě se jim přizpůsobí, nebo vám udělá ze života peklo. Mnohem lepší je, když ho podpoříte a necháte ho si vybrat, jakému sportu se chce věnovat. Aby dítě u něčeho vydrželo, musí vidět výsledky.

4/5 - (3 votes)
Posted in Nezařazené