Podpatky

Kromě šatů a krátkých sukní snad neexistuje více ženská část ženského šatníku, než jsou právě boty s podpatkem. Ať už vysoké jehly, nebo nízké kačenky, vždy se jedná o možnost, jak zdůraznit tělesné křivky a držení postavy právě u dívek a dam nejrůznějšího věku.
krémové lodičky 

Bez kterých si nelze představit botník

Pokud nepatříte vyloženě k odpůrkyním podpatkové obuvi, existuje několik základních kousků, které by měl Váš botník zcela jistě obsahovat. Pokud jste tedy již dospěla do věku, kdy se růst Vašeho chodidla zastavil a můžete si dopřát ten luxus nákupu většího počtu párů, jelikož je budete moci užívat dlouhá léta, zpozorněte.
Za všeobecně využitelné, a tedy nejen líbivé, ale i praktické, lze považovat následující typy podpatkové obuvi:
stříbrné páskové boty
·         Vysoké červené lodičky na jehlovém podpatku – tyto jsou známkou ženskosti, jako žádná jiná obuv. Využití podobného páru je dáno zejména společenských životem majitelky. Pokud tedy patříte k těm, kde se nezdráhají přijmout pozvání na nějakou společenskou událost (oslavu, raut, banket, nebo třeba i svatbu), měl by tento pár bot mít u Vás své výsadní postavení.
·         Tělové střevíce na středně vysokém podpatku – tělová barva je jednou z nejuniverzálnějších. Z tohoto důvodu byste měla v oddělení podpatků v obuvi nalézt nějaký model s nepříliš závratnou, ovšem také nijak značně nízkou výškou podpatku. Je v zásadě jedno, jestli se bude jednat o typické lodičky, páskové střevíce, nebo třeba „oxfordský“ typ obuvi s kulatou špičkou.
elegantní červené lodičky
·         Černé nízké praktické botky – i ty by měly mít alespoň dvou či třícentimetrový podpatek, který bude chránit vaše nohy před záněty prstů a zhroucením příčné klenby chodidla. Odborníci se shodují v tom, že zcela plochá podrážka u obuvi není zdravou, nízký podpatek naopak při chůzi vašim nožkám může prospívat. Proto neváhejte a pořiďte si praktické „všudychodky“, které se Vám nejen budou vzhledově líbit, ale budou vyrobené z měkkých materiálů, při jejichž nošení po celý den nebudete trpět na otlaky či odřeniny. Takový pár bot – pokud bude navíc v univerzální černí barvě – Vám vydrží skutečně velmi, velmi dlouho a jeho službu oceníte při mnoha běžných příležitostech a zařizovačkách.

Posted in Nezařazené