Je čas skončit s mýty o saténu

Také jste žili s představou, že saténový materiál je tak studený, že rozhodně je třeba se vyhnout obloukem ložnímu prádlu, které se poslední dobou vyskytuje v nabídce? Jeden z mýtů, který provází i dnešní generaci. Ovšem je třeba dodat, že ten, kdo vyzkoušel tento materiál, tak rozhodně jiný vyhledávat nebude. Jak je možné, že vznikly takové pověry, které si drží své odrazující účinky? Možná to dělá jeho lesklost, že si každý to spojí se studeným a umělým materiálem, který rozhodně do ložnice nepatří. Přitom pravda je úplně na jiné straně. Saténová prostěradla mají v sobě ukryto nejen kouzlo, že hezky vypadají, ale poskytují luxusní zážitek, předně si rozumí s lidskou pokožkou.

ceske-satenove-prosteradlo-luxury-collection-80x200cm-tmave-fialove

Z čeho se vyrábí satén

Tento materiál je skutečně ideální do ložnice a nezklame rovněž ani saténové povlečení. Vyrábí se ze 100 % bavlny, což většina lidí neví. Ale když se řekne bavlna, tak je u nich jiné nadšení. Tím ale samozřejmě se dostáváme k tomu, proč se nebát vpustit satén do ložnice. Je totiž velmi příjemný na omak a rozhodně nestudí. Naopak si sám dokáže zregulovat teplotu a tudíž je vhodný pro používání v jakémkoliv ročním období. Hustě tkaný materiál je však tak jemný a hebký, že ihned kdo ho vyzkouší, tak do ničeho jiného nebude chtít ulehat.

prodlouzene-povleceni-saten-140x220-70x90cm-hira-grey

Čím dále vyniká

Bavlněný satén má vysokou savost, a to je právě díky tomu, že jeho základem je přírodní surovina. Stejně tak jako je skvěle prodyšná bavlna, tak to platí i v jeho případě, což je další přínosný benefit. Dále se řadí k odolnému materiálu, tudíž časté praní mu nijak neublíží. Dokonce ani jeho barvě nebo vzorům. A je třeba zmínit, že v moderní domácnosti je skutečně oblíbeným, protože nevyžaduje žehlení či další složitou údržbu. Tudíž se neztrácí čas se žehlením a přitom v ložnici je vše připraveno pro komfortní odpočinek a zdravý spánek. Co více si přát, že? Vyzkoušejte saténové ložní prádlo a rozhodně nebudete litovat.