Internet

Internet je v současné době nezbytností téměř všech domácností. V dnešní době není neobvyklé, když vidíte starou babičku, která drží v ruce chytrý telefon a projíždí si na něm instagram, twitter, facebook nebo jinou sociální síť. Malé děti hrají počítačové hry (přitom my, starší generace, jsme v jejich věku trávili veškerý čas hraním dětských her s našimi vrstevníky). Mnoho druhů profesí je také práv prostřednictvím internetu.
pracovní prostor na pc.jpg

Internet může být velice užitečným pomocníkem při běžných každodenních aktivitách, jako je například vaření, protože se dá na internetu najít mnoho zajímavých receptů, které vás určitě zaujmou. Internet je také místo, na kterém hledá mnoho studentů pomoc s domácími úkoly do školy.

Život bez internetu je zkrátka něčím nepředstavitelným pro moderní společnost dnešní doby.

Ale jak to je s internetem ve vaší domácnosti ? Je hned několik způsobů, kterými můžete internet ve vaší domácnosti – kabelové připojení, bezdrátové připojení, neboli internet 3G/4G LTE a pevné připojení ADSL.

Výhodou kabelového připojení (prostřednictvím televize) je vyšší rychlost přenosu a také menší riziko vypadnutí kvůli přírodním vlivům. Výhodou bezdrátového připojení, neboli internet 3G/4G LTE je internet, ke kterému nepotřebujeme kabel (což ke kabelovému připojení samozřejmě potřebujeme). K pevnému připojení ADSL je potřeba pevná přípojka.
wifi v horách.jpg

Musíte si pořádně rozmyslet, pro který druh se rozhodnete.

Závěrem napíši jen to, že je internet jedním z nejlepších pomocníků. Během pár vteřin dokážete najít téměř jakoukoliv informaci, dokážete nakupovat potraviny/ oblečení, což se hodí například při úrazu a mnoho dalších užitečných věcí. Jediná nevýhoda je možný vznik závislosti, takže by se brouzdání po internetu nemělo přehánět.


Posted in Nezařazené