Inspirujte se a začněte s podnikáním z domova

Snem mnoha Čechů je vymanit se za spárů nudného zaměstnání. A nejen matky na mateřské dovolené by rády pracovaly z domova. Naštěstí dnes v době internetu můžete využít jeden z mnoha způsobů, jak si vydělat a mnoho důvodů, proč se vyplatí podnikat.
 
Asi největší výhodou živnostenského listu je to, že jste pánem svého času. Nemalujte si to ale narůžovo. Většina freelancerů a podnikatelů vám řekne, že zejména prvních pár let pracovali mnohem více než jako zaměstnanci. Realizovat svůj podnikatelský plán vám ale zajisté uspokojí na duši a přinese mnohem víc než běžné zaměstnání.
 žena u počítače

Už máte nápad?

Oborů, kterým se můžete věnovat je pochopitelně hodně. Oblast tzv. digitálního nomádství se rychle mění a neustále přináší nové a nové příležitosti. Existuje několik pracovních pozic, do kterých se můžete pustit. Samozřejmě o nich musíte něco vědět a ideální se neustále vzdělávat. To je u živnostníků extrémně důležité. Co se vám nabízí?
 okousaná tužka

4 obory, do kterých se můžete vrhnout

1. Psaní jako živnost. V poslední době se hodně mluví o pozici copywritera. Jedná se o lidi, kteří píší texty pro internetové magazíny, sociální sítě, webové stránky apod. Stejnou možností, i když pomalejší je psaní blogu a nabídka vlastních e-booků. Stačí jen mít talent a trpělivost.
 
2. Velmi podobným (a přesto jiným) je také práce korektora. Ty potřebují všichni, kteří něco píší na opravu textu před zveřejněním. Nekvalitní texty totiž neprodávají.
 
3. Online marketing potřebuje téměř každá společnost. Do této kategorie patří mnoho činností, o které potřebuje mnoho majitelů webových stránek. Zařadit můžeme správu sociálních sítí, umisťování bannerů, PPC a dalších propagace, ale také základy programování.
 
4. Focení jako příležitostný i stálý příjem. Nebojte, nemusíte na to být hned profesionál. Pokud si věříte, tak své služby samozřejmě můžete nabídnout široké veřejnosti. Anebo využít služeb fotobanky, kam umístíte své fotky a budete za ně dostávat provizi vždy, když si je někdo zakoupí.

4/5 - (3 votes)