I levný plot vám vydrží

Ne každému se chce investovat příliš velkou finanční částku do stavby plotu. Pokud i vy patříte do této skupiny, nemusíte zoufat a obávat se, že váš pozemek zůstane nechráněn. K oplocení můžete použít klasické pletivo. Takový plot vás nebude stát příliš mnoho peněz a navíc vám může vydržet stejně dlouho jako například plot dřevěný či betonový. Životnost takového plotu můžete prodloužit, když při jeho stavbě provedete podezdívku. Podezdívka plotu se provádí klasickou betonáží, kdy je zapotřebí vykopat základy a následně vybetonovat. Tyto práce jsou ale zdlouhavé a finančně náročné. Své finance udržíte na uzdě, když místo klasické betonáže použijete k vytvoření podezdívky betonové prefabrikáty.

Jednoduchá podezdívka plotu

Podezdívka plotu slouží k zamezení prorůstání trávy do pletiva. Tráva totiž způsobuje korozi pletiva a samotný plot přestává plnit svou funkci. Mnozí majitelé takových plotů často vyměňují pouze části pletiva nebo se rozhodnou pro plot z jiného materiálu. Ovšem tyto práce by nemuseli vůbec provádět, pokud by ke svému plotu připravili podezdívku. Betonová podhrabová deska je vlastně prefabrikát, který se osadí do země pod pletivo. Jejím úkolem je ochránit pletivo před zarůstající trávou i před psy, kteří ho narušují svým podhrabáváním. Její montáž je nenáročná a hlavně nepotřebuje ke svému osazení žádné základy, čímž si značně ušetříte práci i peníze.

V jednoduchosti je krása

Taky přemýšlíte nad tím, jaký typ plotu by se hodil k oplocení vašeho pozemku? Existují různé varianty. Tou nejjednodušší je oplocení s použitím obyčejného pletiva. Takový plot je ale zapotřebí něčím zpevnit, aby vám vydržel co nejdéle. K prodloužení životnosti pletiva je zapotřebí udělat podezdívku, a to velmi jednoduše. S použitím betonových desek, které pouze osadíte do země, budete mít jistotu, že pletivo nebude narušováno zarůstající trávou a celý plot bude zpevněn na tolik, že ho žádné vlivy negativní nenaruší.