Hledá se dobré sladidlo

V podstatě se ze všech stran je slyšet, jak je rafinovaný cukr škodlivý. Nicméně je zcela jisté, že jak se v kuchyni neobejdeme bez soli, tak ani bez cukru či jiné verze sladidla. Otázkou je, zdali naše náhrada bude tou správnou variantou, která nám bude vyhovovat a navíc ještě chutnat. Je známo, že mnohá verze umělých sladidel má chuť ryze zvláštní a spíš uživatele odradí. Buďme rádi, že žijeme v dnešní době, která nám nabízí i jiné možnosti a tak není problém si zakoupit přírodní sladidla, která nejen, že skvěle chutnají, ale jsou i zdravější formou pro náš organismus.

stévie v sáčku

  1. Třtinový cukr

Velmi oblíbená varianta místo bílého cukru, také má úplně stejné využití, tudíž se dá použít na vaření, pečení, ale i jako klasické sladidlo. Jeho plusem je, že neprochází rafinací a bělením, díky tomu si uchovává všechny zdraví prospěšné látky. Dokonce platí, že čím je cukr tmavší, tím bude lepší a to díky obsahu melasy. Ovšem i zde platí, že sladit s opatrností bude na správném místě.

  1. Kokosový cukr

Opět další náhražka, která se získává ručně z nektaru palmových květů. V podstatě se tyto krystalky podobají karamelu. Tato verze sladidla je díky nízkému glykemickému indexu vhodná i pro diabetiky. Není problém jej použít na slazení čehokoliv.

  1. Stévie

Její výhodou je nejen přírodní verze, ale si ji zakoupit i v tekuté podobě a stačí jí skutečně malé množství. Nulová kalorická hodnota potěší každého, kdo se rozhodl bojovat s nadváhou a přesto má rád sladké. Navíc má mnoho vysoce kvalitních plusů ohledně zdravotních účinků na naše tělo. Ne každému bude ovšem vyhovovat její chuť.

javorový siru

  1. Xylitol

Je zástupcem dalšího přírodního sladidla. Jedná se o látku, kterou obsahuje bobulové ovoce. Je třeba si vyzkoušet jeho dávkování, jelikož sladí dokonce více, než klasický cukr, ale opět je velmi vhodným sladidlem i pro diabetiky.

Podobných produktů je na trhu mnoho. Řadí se do nich i různé sirupy jako je datlový, rýžový, javorový a mnohé další. Sto lidí, sto chutí a tak nezbývá nic jiného, než že si každý musí najít to, co mu bude bez problémů vyhovovat.